Goji Berry Zayıflama

Goji Berry Zayıflama

Goji Berry Zayıflama, Goji berry meyvesini zayıflama için kullananların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yanlış bilinen bir gerçeği düzeltmekte kesinlikle fayda var. Çünkü goji berry meyvesini zayıflama için kullananlar kesinlikle mucizeler bekliyorlar. Ama böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü tek başına hiçbir besin mucize yaratmaz. Ama goji berry zayıflama için etkili değildir demek de doğru olmaz. Goji berrynin zayıflama üzerine etkilerine göz atalım.

Goji berry zayıflatır mı?

Goji berry çilekgiller ailesinden olan bir meyvedir. İçeriğinde çok fazla mineral, aminoasit, B,C ve E vitamini bulundurması sebebi ile son derece yüksek besin değerlerine sahiptir. Goji berry son zamanlarda zayıflatma etkisi ile en çok konuşulan meyveler arsında yer almaktadır.  

Goj berrynin zayıflamada ve diyette öne çıkan en önemli özelliği kan şekerini dengelemesinden ve tok tutma özelliğine sahip olmasından dolayı öne çıkmaktadır. Lif içeriğinden dolayı da bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak düzenli dışkılama özelliği sayesinde rahatlatma etkisine sahiptir. Ne kadar diyet yaparsanız yapın bağırsaklarınız yeterince çalışmıyorsa zayıflamadan beklenen faydayı sağlamanız zorlaşır. Goji berrynin zayıflamaya bu yönde de olumlu bir katkısı bulunmaktadır. Goji berrynin tek başına zayıflatma özelliği yoktur. Sadece diyetinize ekleyip yüksek besin değerinden faydalanmalısınız. Çünkü goji berry her kuru meyve gibi belli miktarda şeker içeren bir meyvedir. Goji berryi zayıflama diyetinizde ara öğünlerde tercih edebilirsiniz. Kullanım miktarı ise bir yemek kaşığı şeklinde olmalıdır. 1 yemek kaşığı goji berry 15-16 kcal içermektedir. Zayıflama için goji berry kullanırken goji berry kalori hesaplamasını bu şekilde yapabilirsiniz. C vitamini içeren gıdaların zayıflamaya yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Goji berry de neredeyse bir portakaldan daha fazla C vitamni içerdiğinden dolayı zayıflamayı destekleyici bir üründür. Ama belirttiğimiz gibi tek başına goji berry tüketerek zayıflamak imkansızdır.

Son zamanlarda goji berry hem kuru meyve hem de çay olarak pek çok yerde satılmakta ve adeta yağ yaktırma özelliği olan mucizevi bir besinden bahsedilmektedir. Yani istediğiniz kadar yiyin için günde 2-3 fincan goji berry çayı tüketin ve zayıflayın. Böyle bir durum asla ve asla mümkün değildir. Bir çok diyetisyen ve beslenme uzmanı da bu şekilde sadece goji berry tüketerek yada çayını içerek zayıflanamayacağı konusunda hem fikir.

Goji berrynin glisemik indeksi düşük olduğu için tükettiğinizde kan şekerinizi uzun bir süre denge de tutar. Bu durumda kolay acıkmanızı engeller. Bir besinin içeriğinde lif miktarı ne kadar fazla ise o kadar faydalı bir besindir. Ama durumları tamamen zayıflamaya dayandırmak doğru değildir. Goji berrynin zayıflatma özelliği hakkında zayıflamaya destek olan bir gıdadır demek doğrudur. 

Goji bery sağlıklı ve dengeli bir beslenmenin yardımcısı olarak kullanıldığında işe yarar. Ayrıca hiç bir şeye dikkat etmeden sadece goji berry den medet ummak ve kullanım sonrasında da istenilen etkiyi elde edememek bir süre sonra zayıflamak isteyen insanlar için motivasyon kaybı da yaratmaktadır. 

Asya ve Çin gibi Uzakdoğu ülkelerinde goji berry obezite sorunu olanların beslenmesine dahil ediliyor. Çünkü goji berry zayıflamanın ve diyetin sadece küçük bir parçasını oluşturmaktadır.  

Benzer Konular

Goji Berry Zayıflama Yorumları

Hiç Yorum Yapılmamış! İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz?

Yorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...