Goji Berry Diyeti

Goji Berry Diyeti

Goji Berry Diyeti, içerisinde tam 19 farklı amino asit içermesi nedeniyle tüm diyet listelerinde yer almaktadır. Proteinin asıl yapı taşı olan amino asitler de kasların tekrar yenilenmesi ve büyümesini doğrudan sağladığı gibi, yağ yakımını da oldukça hızlandırır. Yani yağ biriktirmeden hızlıca sağlıklı bir şekilde kilo vermek isterseniz amino asit özelliği oldukça zengin gıdaları tercih etmemelisiniz. Goji berry diyetini uygularken beraberinde bolca su içmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Uzakdoğu’nun bu oldukça gizemli meyvesi, sindirim sorunlarını doğrudan gidermeyi sağlıyor. Gastrit gibi bazı mide problemlerinin düzelmesi için oldukça yardımcı olan bu meyve, sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Çin ülkesinde çok eski dönemlerden beri özellikle Tip 2 diyabette doğrudan tedavi amaçlı olarak goji berry kullanılmaktadır.Tip 2 diyabetli hastalarda, insülin üretimi oldukça azdır veya onu yeterince belirli düzeyde kullanamazlar. Goji berry tam olarakta bu noktada doğrudan devreye girer. Çünkü şeker ve insülin seviyesini düzenleyerek ilerleyen dönemlerde kilo alımını engellemeye çalışır. Fakat özellikle ilaç kullanan diyabet hastaları goji berry kullanmadan önce kesinlikle uzman bir hekime danışmaları gerekir. Zayıflamak isteyen birçok kişinin goji berry diyetini uyguladıkları bilinmektedir. Özellikle çin de ve uzak doğu ülkelerinde çok fazla goji berry kullanılarak zayıflama durumu oldukça sık görülen bir olaydır. Asya ülkelerinde yapılan birkaç obezite üzerine araştırmada, deneklere günde sadece iki kez sabah ve akşam goji berry verilmiştir. Sonuçlara bakıldığında ise hasta kişilerin hepsinin önemli derecede kilo verdiği ve zayıfladığı gözlemlenmiştir. Bunun en büyük etkisi ise, içeriğinde bulunan polisakkaritlerin gıdaları doğrudan enerjiyi dönüştürmesi olayıdır. Şimdi gelin birlikte goji berry diyet listesine bir göz atalım. 


Goji Berry Diyet Listesi

Sabah; 1 bardak goji berry ile kiviyi bir güzel karıştırın ve hemen tüketin. Yaklaşık yirmi dakika sonra ise, dilediğiniz kadar bitki çayı ve normal çay içebilirsiniz. Çayın yanında 1 tane haşlanmış yumurta, çok az light peynir, tuzsuz birkaç adet zeytin, yarım domates, 1 adet salatalık ve dilediğiniz kadar yeşillik yiyebilirsiniz. Goji berry diyet listesinin en çok kahvaltı saatlerinde etkili olması nedeniyle, sabah erken uyanmaya özen gösterilmesi gerekir.

Öğle; Çok az yağlı kırmızı et veya tavuk döner, yağsız yoğurt, bir dilim kepekli ekmek ve ılık su içilmesi gerekir.

Ara Öğün; her zaman kendinize bir adet şeker oranı düşük olan meyve belirleyin. Buna örnek verecek olursa sadece 1 adet elma tüketmek yeterli olacaktır.

Akşam; 1 bardak goji berry ile limon karışımını doğrudan tüketin ve yaklaşık onbeş dakika kadar ara verdikten sonra, ekmeksiz olarak hazırlanmış olan dana etinden köfte yiyebilirsiniz. Fakat hazırlamış oldugunuz köftenin içerisine, çok az tuz ve baharat kullanmak yeterli olacaktır. Yanında ılık ayran içebilirsiniz.

Goji berry diyet listesini uygularken istediğiniz kadar şekersiz çay tüketebilirsiniz. Ayrıca bununla birlikte çok az miktarda yağsız olan yoğurt ve ayran da tüketebilirsiniz. Bu diyeti uygularken günlük olarak en az 1.5 litre kadar ılık su içmeniz gerekir.

Benzer Konular

Goji Berry Diyeti Yorumları

umut yaşam icon

Engin

2017-03-01

Diyeti uyguladım ama faydasının olduğuna kesin birşey diyemem

Cevap YazYorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...