Adaçayı Ebegümeci Kürü

Adaçayı Ebegümeci Kürü

Adaçayı ebegümeci kürü: Ağzınızın arkasında her iki yanda birer adet olan bademcikler, ağza giren zararlı mikroorganizmaları filtre ederler. Fakat çok bakteri girince direnemezler ve iltihaplanırlar. Kış aylarında, çok sık yaşanılan, bilhassa de çocuklarda, çok sık görülen bir rahatsızlıktır. Verilecek kür bu rahatsızlık içindir.

Vücudun savunma mekanizmalarını meydana getiren bademcikler, sıkça iltihaplandığı zaman bedende direnci düşer, bağışıklık sistemi de zayıflar. Bu durumun yaşanılmaması için, evde bitki tedavilerine ne dersiniz. Boğazdaki ağrılar ve bademciklerde şişme için, ebegümeci ve adaçayı kürünün çok faydalı ve tedavi edici olduğunu dile getiriliyor.

Adaçayı ebegümeci kürü: 1 su bardağı kaynamış suyun içine, 1 poşet adaçayı ve 2 adet ebegümeci yaprağı atılır. Bu karışımın demlenmesi için 10 dk beklenir. Demlenen adaçayı ebegümeci kürü süzülür. Süzüldükten ardından ılıması beklenir. Bademcik enfeksiyonları, hafif olan kişiler, bu kür ile gün içinde 3 kere gargara yapmaları gerekmektedir. Bademcik iltihabı daha kötü halde olanlar ise, hazırlanan bu kür ile gün içinde 6-7 kere gargara yapmaları gerekmektedir. 1 ay boyunca, her gün gargara yapılarak, küre devam edilir. Bademcik iltihabı olanların, asitli içeceklerden, sigaradan uzak durmaları ya da kısıtlamaları yararlı olur.

Karışım oranları mühim
Ebegümeci yüzlerce bitkinin içinde en iyi destek özelliğine sahip olanıdır. Doğru bitkisel karışımlarda kullanıldığı taktirde ebegümeci, en kuvvetli takviye edici ve fonksiyon artırıcı olan bitkilerden bir adetsidir. Bu gücünü içerdiği gossypin-3-sulfate ve malvidin’den almaktadır. Ebegümeci, hatalı karışımlarda kullanıldığı taktirde, karışımda tespit edilen başka şifalı bitkilerin tedavi edici gücünü nerede ise, tamamıyla ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Bu amaçla ebegümecinin karıştırılacağı bitkilerin ve karışım oranlarının çok iyi bilinmesi ve tanınması gerekir. Ebegümeci kendisinde bulunmayan fakat başka birtakım bitkilerde tespit edilen etkili maddelerin tedavi gücünü artıran ve fonksiyon artırıcı maddelere sahip bir bitkidir. Bunu bir numuneyle tanımlamak istiyorum; Isırgan tek başına akciğer kanserini tedavi etmekte etkilidir. Fakat yeterince değildir. Tedavi etmekteki başarı oranını yükseltebilmek için medyatör adı verdiği maddelere gereksinim vardır. İşte bu fonksiyon artırıcı etkili maddeler ebegümeci bitkisinde bulunmaktadır. Kronikleşen bademcik iltihaplarında ebegümeci bitkisinin yukarıda bahsedilen desteği çok mühimdir. Adaçayı ebegümeci kürü  içindeki ebegümecinin kullanım miktarı çok azdır fakat tedavi için katkısı çoktur.

Benzer Konular

Adaçayı Ebegümeci Kürü Yorumları

Hiç Yorum Yapılmamış! İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz?

Yorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...