Yoğurtlu Havuç Salatası

Yoğurtlu Havuç Salatası

Yoğurtlu Havuç Salatası, yoğurt eşliğinde hazırlanmış olan havuç salatası özellikle hanımların günlerinde vazgeçilmez lezzetlerinden birisidir. Sadece yoğurtla hazırlayabileceğiniz havuç salatasının içerisine isterseniz mayonezde ekleyebilirsiniz. Çünkü mayonez havuç salatasına oldukça farklı bir lezzet veriyor. Ancak herkes havuç salatasının içine sarımsak eklemeyi pek sevmiyor, fakat sağlık açısından çok faydalı olan sarımsağı mutlaka yemeklerde ya da bu tür salataların içerisine ekleyerek tüketmek çok daha faydalıdır. Ayrıca havuç salatasının içine bir miktar ceviz eklediğiniz zaman hem lezzetine lezzet katabilir, hem de sevdiklerinize bu pratik ve kolay hazırlanan salatayı ikram edebilirsiniz. Yoğurtlu havuç salatasının içerisine eklemiş olduğunuz ceviz barındırmış olduğu vitaminler bakımından ve protein açısından zengin olan en faydalı yiyeceklerin başında gelmektedir. Hatta çocuklarınıza bu besleyici salatayı farklı şekillerde mesela salatayı koyduğunuz tabağınızın üzerine birkaç malzemeyle yüz resmi çizerek daha cazip bir hale getirebilirsiniz. Artık havuç salatasının dekor ve süsleme işi sizin düşüncenize bağlıdır. Bu şekilde hazırladığınız zaman havuç salatası hem lezzet olarak görsel olarak da farklılık yaratmaktadır. 


Yoğurt İle Hazırlanan Havuç Salatası, arkadaşlarınızla beş çayında havuç salatasının yanına farklı lezzetler hazırlayarak hoş vakitler geçirebilirsiniz. Aslında yoğurtlu havuç salatası akşam yemeklerinde de sofralarda yerini almaktadır. Hatta misafirleriniz geldiği zaman klasik olan yeşil salata yerine yoğurtlu havuç salatası hazırlayabilirsiniz. Yoğurtlu havuç salatasını diyet yapan kişilerde tüketebilir, fakat içerisine mayonez eklemeden tüketmelidir. Mayonez yoğurtlu havuç salatasını kalori bakımından yükseltmektedir. Bu nedenle sade yoğurt kullanarak havuç salatası ve az miktarda ceviz içi ekleyerek hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde sizi hem tok tutacaktır hem de daha sağlıklı bir besin kaynağı haline gelecektir.  

Yoğurtlu Havuç Salatası İçin Gerekli Olan Malzemeler
  • 1 kilogram havuç
  • 2 su bardağı yoğurt
  • 4 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 1 su bardağı mayonez
  • 1 su bardağı ceviz içi
  • Yeterli miktarda tuz
Yoğurtlu Havuç Salatasının Hazırlanışı, öncelikle havuçları yıkayalım ve ardından kabuklarını aparat ile soyduktan sonra rendeleyin. Rendelenen havuçları tavanın içerisine alalım ve sıvı yağı ekleyerek yumuşayana kadar orta dereceli ateşte kavuralım. Havuçların rengi döndükten sonra ocağın altını kapatalım ve soğuması için bırakalım. Bu arada derin bir kasenin içerisine yoğurdu, mayonezi, tuzunu ve soğumuş olan havuçları da ekleyerek karıştıralım. Cevizleri rondodan geçirerek küçültelim ve havuç salatasını hazırladığımız kasenin içine dökelim. Hazırladığınız yoğurtlu havuç salatasını sunum için servis tabağına alalım. Afiyet olsun.

Benzer Konular

Yoğurtlu Havuç Salatası Yorumları

Hiç Yorum Yapılmamış! İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz?

Yorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...